SEMINÁŘ ÚDEROVÉ TECHNIKY

VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ

Termín: 7. 5. 2022 (9–12)

123.png

Intenzivní praktický seminář se zaměřuje na jeden z nejdůležitějších aspektů úspěšné sebeobrany – schopnost účinně zasáhnout útočníka.

Konfliktní situaci není vždy možné vyřešit komunikací nebo strategickým ústupem. Někdy je fyzický střet nevyhnutelný. Pokud se chcete úspěšně ubránit napadení, musíte útočníka dokázat udeřit. A když už se rozhodnete udeřit, musí to být účinně. Tak, abyste si vytvořili prostor pro únik do bezpečí. Špatně provedený úder vám to nejen nezajistí, ale může navíc ze strany protivníka vyvolat vyšší intenzitu útoku. A pokud nedokážete na akci vhodně navázat a/nebo při úderu ztratíte rovnováhu, ocitnete se bezbranní v těsné blízkosti agresora a vlastně jste mu to dost usnadnili.

Datum: 7. 5. 2022

Čas: 9 - 12

Lokalita: José Martího 31, Praha 6 - Veleslavín

Cena: 850,- Kč

Smyslem víkendového semináře úderové techniky je naučit vás udeřit skutečně účinně. Tak, že agresora odradíte, zastavíte, získáte prostor pro případnou navazující kombinaci a každopádně na bezpečný únik.

Základem pro provedení efektivního úderu je postavení těla. V rámci tříhodinového tréninku se proto zaměříme na schopnost zaujmout a udržet si stabilní postoj za každé situace. Procvičíme pohyb při zachování postoje, jeho obnovení a vhodnou pozici a vzdálenost vůči soupeři. Intenzivně se zaměříme na správnou techniku úderu z přední a zadní ruky, údery v pohybu, kombinace úderů a obnovení obrany.

Kromě práce s tréninkovými lapami a úderovými bloky si v rámci semináře údery vyzkoušíte také na instruktorech s ochrannými prostředky. Získáte tak v bezpečném prostředí a za kontrolovaných podmínek zkušenost ze situace bližší realitě a zjistíte, jak pracovat se svými zábranami skutečně udeřit člověka.

Hlavním smyslem semináře, vzhledem ke kratšímu časovému rozsahu, není, abyste si dokonale a trvale osvojili sto procent všeho, co se vám budeme snažit předat. Jde především o to, abyste si vytvořili kvalitní základ úderové techniky, získali cennou zkušenost a zjistili, jakým směrem případně chcete dále své sebeobranné dovednosti rozvíjet.

Po absolvování semináře byste měli být schopni:

  • Zaujmout a udržet si stabilní postoj, umět se v něm pohybovat

  • Účinně zasáhnout útočníka úderem, kombinací úderů

  • Používat správnou úderovou techniku, a to i v pohybu

  • Bránit se úderu útočníka úhybem/krytem a vhodně zareagovat protiútokem

267_edited.png